Projeler > Tekfen OZ Levent

Şirket Bilgileri / Takım

İstanbul’da iş bölgesinin merkezinde yer alan Tekfen OZ Levent projesinin konsepti Alman Mimari Grup Molestina Arkitekten tarafından gerçekleştirilmiştir.Konsept aşamasından uygulama projesi çizimlerinin tamamlanmasına kadar tüm yerel mimarlık hizmetleri tarafımızdan sağlanmıştır.

Sürdürülebilir bir bina tasarımı projenin ana hedeflerinder biridir. Proje avrupa yakasında yer alan  iş merkezleri bölgesinde LEED Gold sertifakasına sahip ilk ofis binasıdır.

Projenin en ilgi çekici ve özgün kısmı cephe tasarımıdır. Gölgeleme elemanları ve  seçilen cam teknolojisi  güneş kontrolü sağlarken içerideki aydınlık seviyesinden ödün verilmemektedir.

Alüminyum çubuklardan meydana gelen ikincil cephe (screen) ana güneş kontrolünü sağlarken aynı zamanda yeşil tasarımı ifade eden birincil elemandır.

 

 

Yeşil tasarımı destekleyen diğer bir eleman ise katlarda oluşturulan kat bahçeleridir. Bu alanlar kullanıcılara kapalı ofis ortamından çıkıp doğal hava alma imkanı sağlarken yeşilin her an hissedilebildiği konforlu ofis alanlarının yaratılmasına yardımcı olmaktadır.

Cephede, cam yüzeylerin önünde, yatay düzlemde oluşturulan peyzaj alanı ikincil cephe tasarımını güçlendirmektedir. Farklı yön ve katlarda, hakim rüzgar yönü ve güneş açıları ile uyumlu bitki türleri seçilmiştir.

Yeşil cephe sadece bina kimliğine değer katmakla kalmayıp aynı zamanda ofis alanları için özgün bir fon oluşturmaktadır. Binaya ait giriş lobisi, asansör lobileri, kat bahçeleri gibi ortak kullanıma ait alanların iç mimari tasarımları da trafımızdan gerçekleştirilmiştir.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Tekfen Emlak Geliştirme
  • Alan: 16,000sqm / 172,000sqft
  • Hizmetler: Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı