Projeler > Nidakule Kuzey

Şirket Bilgileri / Takım

İstanbul’un Anadolu yakasındaki, ülkemizin  küresel ekonomide geldiği poziyonu gösteren yeni sembolü Uluslararası Finans Merkezi’nin karşısında yer alan Nidakule Ataşehir projesi, devlet kuruluşları olan TOKİ ve Emlak Konut ile yürütülen bir kamu özel sektör ortaklığıdır.

Proje iki adet A sınıfı ofis binasından meydana gelmektedir. Nidakule Ataşehir Kuzey, zemin üstünde 31 kata sahipken, Güney  16 adet daha küçük kat alanına sahip bir ofis yapısıdır. Her iki bina da güçlü bir podyum yapısı üzerine oturmaktadır.

Daha yüksek olan Kuzey Binası’nın tasarım prensipleri ; ölçek, düşeylik vurgusu, ikonik bir dizayn oluştururken verimlilikten ödün vermemek olarak sıralanabilir. 

Dış cephenin 2/3’lük kısmında bir geçiş düzenlenmiş ve cephenin en üst bölümünün vurgulanarak parıldaması istenmiştir.  Bina oldukça verimli çekirdeklere  sahiptir.  Bunun yanı sıra, yüksek standartlı ofis alanları, toplantı odaları, bir konferans merkezi, kreş, spor alanı ve VIP katları da projede yer almaktadır.

Peyzaj tasarımın önemli bir unsuru olarak, projenin 5. cephesi prensibi ile ele alınmıştır. Podyum üstü terasında ofis kullanıcıları için adeta bir vaha tasarlanmıştır. 2016’nın son çeyreğinde tamamlanan  proje LEED Gold sertifikasına sahiptir.

  • Istanbul
  • İşveren: Tahincioglu Gayrimenkul / NIDA Insaat
  • Alan: 105,000sqm / 45,000sqm
  • Hizmetler: Ofisler

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı