Projeler > Tekfen Tower

Şirket Bilgileri / Takım

26 katlı anıtsal ofis yapısının içinde çok amaçlı bir konferans merkezi, 9500 m2 büyüklüğe sahip bir sergileme alanı ve 1500 araçlık otopark  alanı yer almaktadır.  Yapının sahip olduğu diğer özelliklerden bazıları ise çalışanlar ve yöneticiler için kafeterya ve en üst çatı terasında gözlem terası sayılabilir.

Bina  yüksek standartlara sahip güvenlik,  mühendislik sistemleri  ve BMS kontrol özellikleri ile A sınıfı ofis yapılarının öncülerinden kabul edilmektedir. Güçlü çatı bitişi elemanı, geriye çekilmiş pencere düzeni ve cephesindeki doğal taş kaplama ile Türk kültür referansları ile uyum içindedir.

Kule, arsanın yol tarafındaki Doğu cephesinden geriye çekilerek, Büyükdere caddesine göre önemli bir posizyonda konumlandırılmıştır. Kulenin önünde yer alan camdan resepsiyon alanı çarpıcı bi ana giriş mekanı oluşturmuştur. Bu ana giriş yapısı çalışanları yolcu asansörlerine yönlendiren özel üretim aydınlatma armatürleri ile farklılaştırılmıştır.

Çekirdek alanını küçültmek ve verimliliği arttırmak için İstanbul’da ilk kez kullanılan makas merdiven sistemi önerilmiştir. Herbir ofis katı yüksek standartlara sahip 850 m2 net satılabilir alana sahiptir.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Tekfen Emlak
  • Alan: 80,000sqm / 860,000sqft
  • Hizmetler: Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı