Projeler > Palladium Tower

Şirket Bilgileri / Takım

Ataşehir’de yer alan Palladium Tower projesi  17,000m2’lik arazi üzerine yerleşmektedir.  180 metre yüksekliğinde 43 kattan oluşan  proje 55 bin metrekare toplam kiralanabilir alana sahiptir. Katlar bütün olarak yada 6 ofise kadar bölümlenerek kullanılabilmektedir.

Bina, ana fonksiyonu olan ofis kullanımına ek olarak bünyesinde, toplantı suitleri, kafeterya,fitness, restoran, kafe  ve 43. katta yer alan lounge alanını barındırmaktadır. Tüm bu mekanlar  ofis kullanıcılarına keyifli ve konforlu bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Leed Gold sertifikasına aday olan Palladium Tower Projesi LEED kriterlerine uyum sağlayacak, şekilde tasarlanmış ve inşaa edilmiştir.

Palladium Tower yeşili gökyüzüne taşıyan anlayışla her katında ayri bir doğa parçasini kullanıcı ile buluşturmaktadır. Zeminden başlayarak gökyüzüne yükselen yeşil kat bahçeleri  plan şemaları ile uyumlu çalışan zarif bir kütle oluşturmaktadır. Bina görselliği ve enerjisi ile kullanıcılara pozitif enerji katmaktadır.

Cephe iç mekanlarda maksimum gün ışığından faydalanılacak şekilde tasarlanmıştır. Cephede kullanılan boyalı cam paneller üst katlarda kesintisiz panoramik manzara elde edilebilmesi için yatay olarak konumlandırılmıştır. Ortogonal geometri ile verimli kat planlari elde edilmistir. Plan düzlemindeki 1.5m x1.5m grid sistemi katlara yerleşimde optimum çözümler sağlamaktadır.

Seçilen cephe rengi binaya farklı bir etki katarken cephede kat bahçeleri boyunca yer alan lineer aydınlatma binanin formunu gece de vurgulamaktadır.

Çift kat yüksekiğindeki resepsiyon alanının tavanında yer alan ışıklık ferah ve anıtsal bir giriş mekanı yaratmıştır. Resepsiyon alanında kullanılan doğal taş, ahşap ve metal yalın ve çarpıcı  iç mimari  tasarımı desteklemektedir.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Tahincioğlu Gayrimenkul / Nida İnşaat
  • Alan: 100,000sqm / 1,076,000sqft
  • Hizmetler: Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı