Projeler > Nidakule Guney

Şirket Bilgileri / Takım

İstanbul’un Anadolu yakasındaki, ülkemizin  küresel ekonomide geldiği poziyonu gösteren yeni sembolü Uluslararası Finans Merkezi’nin karşısında yer alan Nidakule Ataşehir projesi, devlet kuruluşları olan TOKİ ve Emlak Konut ile yürütülen bir kamu özel sektör ortaklığıdır.

Proje iki adet A sınıfı ofis binasından meydana gelmektedir. Nidakule Ataşehir Kuzey, zemin üstünde 31 kata sahipken, Güney  16 adet daha küçük kat alanına sahip bir ofis yapısıdır. Her iki bina da güçlü bir podyum yapısı üzerine oturmaktadır.

Nidakule Atasehir Guney, 45.000 m²'lik alanıyla projenin küçük olan kulesi olmasına rağmen yüksek verimlilikte merkezi çekirdek yapısına ve esnek ofis alanlarına sahiptir.

 

Güney binasının tasarım prensipleri Kuzey binası ile benzer şekilde; yalın ama verimli bir form yaratmak , ölçek oluşturmak ve yüksek kaliteli malzeme ve detay kullanımı olarak sıralanabilir. 

Podyum cephesi caddeye bakan önemli bir bina yüzüdür ve yapının  ana girişini belirler. Tekrar eden cephe elemanları binaya yaklaşımda uygun bir ölçek ve ritim oluşturur. Podyum, ofis alanlarının bir parçası olacak şekilde  toplantı odaları, konferans salonu, lokantalar ve spor merkezi alanlarına sahiptir. Otopark, bodrum katlarda sağlanmaktadır.

Peyzaj tasarımın önemli bir unsuru olarak, projenin 5. cephesi prensibi ile ele alınmıştır. Podyum üstü terasında ofis kullanıcıları için adeta bir vaha tasarlanmıştır. Projenin LEED Gold alması hedeflenmiştir.

  • Istanbul
  • İşveren: Tahincioglu Gayrimenkul / NIDA Insaat
  • Alan: 105,000sqm / 45,000sqm
  • Hizmetler: Mimari Tasarım

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı