Projeler > Nidakule Bati

Şirket Bilgileri / Takım

Bu heyecan verici yeni ofis projesi, İstanbul'un Ataşehir ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul Finans Merkezi'nin bitişiğindeki bu yerleşim alanı şehrin en hızlı gelişmekte olan ticari ilçelerinden biridir. Ataşehir Batı, NidaKule Ataşehir binaları ile birlikte bu bölgedeki üçüncü binamızdır ve tamamlandığında, bu prestijli bölgede etkileyici bir üçlü oluşturacaktır.

Proje, 12,000m² zemin üstü , 25.000m2 kiralanabilir alan ve 45.000m² toplam inşaat alanına sahiptir. Otopark alanları  bodrum katlarda yer almaktadır. Ana kule, 15 katlı olup, izin verilen imar hakkı içerisinde  geriye doğru setlenerek yükselmektedir. Bu konfigürasyon aynı zamanda potansiyel kiracılar için çeşitli boyutlarda  ofis büyüklükleri sağlamaktadır.

Bina, ofis planlaması ve kullanımı açısından, yüksek verimliliğe sahip merkezi bir çekirdek ve kat planı yapısına sahiptir. Cephelerde açıkça farkedilebileceği gibi  düzen ve ölçek oluşturmak için katlar  üçerli gruplar halinde düzenlenmiş, ortaya çıkan  teraslar, ofis kullanıcıları için dış mekân kullanım alanları yaratmıştır.

Ana giriş büyük çaplı bir kapı elemanı olarak tanımlanmakta ve bu tasarım sayesinde bina girişi çok uzak mesafeden bile görünür kılınmaktadır.

Podyum yapısı, hem çalışanlar hem de ziyaretçiler için  daha fazla ofis alanı, konferans imkanları ve sosyal alanlar sağlamaktadır. Proje LEED Gold sertifikasını hedeflemektedir.

  • Istanbul
  • İşveren: Tahincioglu Gayrimenkul / NIDA Insaat
  • Alan: 105,000sqm / 45,000sqm
  • Hizmetler: Ofisler

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı