Projeler > HalkBank HQ

Şirket Bilgileri / Takım

Aukett Swanke, Istanbul’un yeni Finans Merkezi içinde yer alan Halkbankası Yönetim Binası için

bir tasarım geliştirmek üzere seçilmiştir. Proje 2 farklı arsadandan oluşmaktadır. Birinci arsa üzerinde 46 katlı ve 250,170 m2 alana sahip yönetim binası ve ikinci arsa üzerinde ise, 34 katlı, 190,270 m2 alana sahip ticari ofis binası tasarlanmıştır.

Müşterimiz dünya standartlarında, verimli ofis çalışma ortamları yaratılmasını ve  mimari konsept tasarımında ise temel unsur olarak geleneksel Türk motiflerini yapıya yansıtmasını talep etmiştir. Tasarım prensibi olarak İUFM’ndeki diğer yapılar arasında Halkbankası’ının kendi öz kimliğini ortaya koymasını hedefledi.

Tasarım, Halkbankası’nın Türk halkına olan hizmet isteğinin, bireyden kurumsal kimliğe doğru yönelmiş  olan köklü tarihçesini yansıtmaktadır.

Bankanın bu en önemli binasında sahip olduğu güç, dinamizm,  güvenilirlik gibi özelliklerinin, ülkenin sahip olduğu kültür ve gelenekler ile yoğrularak, bunun tasarımda form, malzeme, mekan kurgusu şeklinde ortaya çıkmasını hedeflendi.

Bu önemli uluslararası kuruluşun istikrar, güvenlik ve ulaşılabilirlik gibi zamansız üç özelliğini vurgularken, rahatlık ve esneklik sağlamak konularındaki düşüncelerimiz süreç boyunca geliştirildi.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Halk Bank GYO
  • Alan: 440,440msqm / 4.74m sqft
  • Hizmetler: Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı