Projeler > Cengiz Seydişehir Merkez Binası

Şirket Bilgileri / Takım

Seydişehir Aluminyum fabrikasinin yenilenmesi kapsaminda gerçekleştirilen  yönetim binası  iki kattan oluşmaktadır.  Fabrikanin girişine yakın bir alanda  yer alan bina  ana yol ile bağlantılı bir bir konumdadır.

Modern ve çağdaş bir tasarıma sahip olan bina  bünyesinde toplanti odalari, yönetim ofisleri,açık ofisler yönetim ve personel yemekhanesine sahipdir. Ayrica fabrika girişinde yönetim binasi ile aynı tasarım diline sahip bir güvenlik binası da tasarlanmıştır.

Yönlenme tasarımda önemli bir rol oynamaktadır. Binanın güney cephesinde Toros Dağları manzarası hakimdir. Bina ana girişi yaya ve araç trafiği ile uymlu bir şekilde tasarlanmıştır.

Tasarım maksimum verimliliği sağlayan lineer plan bir şemasına sahiptir. Bina organizasyonunda üst yönetim birimlerine ait fonksiyonlar  aynı alana toplanmış, diğer alanlara açık ofisler, toplantı odaları ve diğer fonsiyonlar  yerlestirilmistir. Binanin kuzey ve güney cephelerinde tasarlanan kolonadlı saçaklar hem giriş alanını vurgulamakta hem de yaz aylarında gölgelemeye yardımcı olmaktadır.

İç mekanlarda  sakin ve yalın bir tasarım anlayışı gözetilmiştir. 3.5m. temiz tavan yükseklikleri ferah, gün ışığından maksimum dercede yararlanan ofis alanları oluşturulmasına yardımcı olmuştur. Bina genelinde kullanılan doğal taş,ahşap ve metal malzemeler  yalın ve çarpıcı iç mimari tasarımı desteklemektedir.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Tahincioglu Gayrimenkul / NIDA Insaat
  • Alan: 6,500sqm / 69,960sqft
  • Hizmetler: Mimarlık
    İ Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı