Projeler > Bomonti Master Plan

Şirket Bilgileri / Takım

Extensa Group ile ilk çalışmamız, İstanbul'un merkezinde Bomonti bölgesinde bir masterplan ve kentsel tasarım sürecini kapsamaktadır. Projenin hedefi yerel yönetmelikler ve imar kısıtlamalarına bağlı kalarak proje alanının yaklaşık sayısal değerlerini, ürün karmasını ve kütlesel yoğunluklarını belirlerken aynı zamanda da gelişmiş bir kamusal alan tasarım yaklaşımıyla bölgenin değerini güçlendirmektir.

Masterplan çalışması binaların oturum izlerini, yüksekliklerini, kamusal alan yaklaşımlarını ve optimum alan kullanımını belirleyerek ve koordine ederek Bomonti'nin bu noktasının kentsel anlamda nasıl geliştirilebileceğini göstermektedir. 

Çalışma önerisi sadece Extensa'ya ait alanlarla kısıtlı kalmayıp, bu arsalar tarafından çevrelenen Bomonti Pazarı ve otopark alanının da merkezi ve kamusal bir çekim noktasına dönüştürülmesinin önemini vurgulamaktadır.

Extensa'nın gayrimenkul alanındaki yenilikçi ve esnek yaklaşımı ile insanların yaşamaktan keyif alacakları mekanlar yaratmayı hedefleyen tasarım anlayışımızın biraraya gelmesi ile bölgede iki adet konut projemizimin (Bomonti Apartman ve Bomonti Modern Palas)  yapımı tamamlanmıştır.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Extensa Group
  • Alan: 1 hektar
  • Hizmetler: Masterplanlama
    Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı