Projeler > Allianz

Şirket Bilgileri / Takım

Aukett Swanke Grup üyesi olan SHCM, İstanbul'un merkezi ticaret bölgesinde yeni yapılan 40 katlı Allianz Tower'ın 20 katında yeralan Allianz Turkiye yeni genel merkezinin tasarımı için görevlendirildi.

Projedeki amacımız kurumsal hedefleri destekleyen, iş stresini minimuma indiren, çalışanların ihtiyaçlarına karşılık veren ve işbirliği, etkileşim, konsantrasyon ve dinlenme imkanı sunan, açık alanları ile verimli ve efektif, sürdürebilir ofis alanları yaratmaktı.  Kullanıcılar arasında sosyal ve enformasyonel etkileşimi arttırmak amacı ile çalışma alanları açık plan ofis olarak tasarlandı.

Konsept tasarımın temelinde fokus odaları, açık toplantı alanları, proje odaları ve farklı büyüklüklerdeki toplantı odalarıyla gelişmiş bir "komşuluk" sistemi yatmaktadır.

Yaratılan bu farklı mekanlar,  kullanıcılara çalışma hayatının farklı gereksinimleri için seçenek sunmaktadır. 2 kat yüksekliğindeki iç bahçe farklı temalara sahip her ofis katı için mekanın odak noktasını oluşturmaktadır.

Allianz, çok farklı disiplinlerdeki birçok organizasyon, kişi  ve kuruluşlar, spor faaliyetleri ve eğitim programları ile işbirliği içinde olan bir grup olduğu için her bir ofis katında bu işbirliğini yansıtacak Formula 1, golf, futbol ve benzeri temalara yer verilmiştir.

Yüksek standartta sürdürülebilir tasarım kriterlerinin kullanılması sebebiyle ofis alanları US Green Building Council tarafından Leed Gold sertifikasıyla ödüllendirilmiştir.

  • İstanbul, Trkiye
  • İşveren: Allianz
  • Alan: 28,000sqm / 301,500sqft
  • Hizmetler: İ Mimarlık

Takım

© 2019 Aukett Swanke | Yasal Uyarı